Kiedy po raz kolejny pojawia się w szkole problem wszawicy, same przeglądy czystości skóry głowy uczniów oraz informowanie pomocy społecznej o podejrzeniu zaniedbań opiekuńczych wobec dziecka mogą nie wystarczyć. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych realizowanych we współpracy z pielęgniarką szkolną i rodzicami uczniów. Sprawdź, jak sobie poradzić z wszawicą w szkole.
Rozpoznanie wszawicy u ucznia nie stanowi podstawy do wydania mu zakazu przychodzenia do szkoły. Wszawica nie należy do chorób zakaźnych, w związku z tym nie ma możliwości zobowiązania osoby, u której stwierdzono wszy do wypełnienia obowiązku poddawania się izolacji i leczeniu. Sprawdzamy, czy niedopuszczenie ucznia do uczestniczenia w zajęciach będzie ograniczeniem jego prawa do nauki.
Wszawica nie jest chorobą zakaźną, dlatego obowiązek jej przeciwdziałania spoczywa na dyrektorze placówki oświatowej. Sprawdź procedurę postępowania w przypadku wystąpienia wszawicy zgodną z zalecaniami Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.