Niekiedy środki wychowawcze szkoły zawodzą i jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się przeniesienie ucznia do innej placówki. O tym, czy uczeń zostanie przeniesiony zdecyduje kurator oświaty na podstawie wniosku złożonego przez dyrektora szkoły. Sprawdź, jak sformułować wniosek o przeniesienia ucznia do innej szkoły oraz jakie dokumenty do niego załączyć.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Według danych Komendy Głównej Policji w pierwszym półroczu 2010 roku na terenie szkół doszło do ponad 3 tysięcy kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dane te nie obejmują zdarzeń, w których wartość strat nie przekroczyła 250 złotych. Czy wiesz, jak postąpić, kiedy uczeń zostaje przyłapany na gorącym uczynku lub istnieje przypuszczenie, że dokonał kradzieży? Właśnie w takich sytuacjach nauczyciele najczęściej popełniają błędy!
Rozbój, kradzieże i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego to przestępstwa najczęściej popełniane przez uczniów. Według statystyk policji w 2010 ogółem w szkołach doszło około 13 tysięcy takich przestępstw. W przypadku rozbojów jest to wzrost o prawie 60% w stosunku do roku 2009. Sprawdź, jak postępować, kiedy w uczeń popełnia przestępstwo na terenie szkoły.
Trudne środowisko, problemy wieku dojrzewania, kłopoty rodzinne to najczęstsze przyczyny zachowań uczniów określane wspólnym pojęciem demoralizacji. Jej bagatelizowanie lub brak reakcji ze strony szkoły mogą prowadzić do dalszych konfliktów ucznia z prawem. Zapoznaj się z materiałem przygotowanym przez Straż Miejską m.st. Warszawy prezentującym algorytm postępowania z uczniem zagrożonym demoralizacją.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.