Bywa, że byli policjanci zatrudniani są w szkołach i placówkach oświatowych na stanowiskach nauczycieli a także niepedagogicznych. Okres służby w Policji nie jest wprawdzie zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę. Niemniej jednak podlega zaliczeniu do stażu pracowniczego w szkole. Sprawdź, na jakich warunkach następuje zaliczenie okresu służby w Policji do stażu pracowniczego w szkole.
Do dnia 2 czerwca 1996 r. pracownicy korzystali z urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad swoim dzieckiem, nie dłużej niż do ukończenia przez nie 4 lat życia. Czy okres tego dawnego urlopu wychowawczego jest obecnie wliczany do stażu pracowniczego, od którego zależy dodatek stażowy, nagroda jubileuszowa czy odprawa emerytalna?
Wielu pracowników szkół ma za sobą praktyczną naukę zawodu. Okres takiej nauki może wiązać się z zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, niemniej jednak nie zawsze. Sprawdź, czy okres praktycznej nauki zawodu podlega zaliczeniu do stażu pracowniczego w kontekście dodatku stażowego, nagrody jubileuszowej lub odprawy.
Okres zatrudnienia za granicą może być zaliczony do stażu pracowniczego również w szkole. Zaliczenie to odbywa się na takich samych zasadach jak w przypadku pracy w Polsce. Niemniej jednak trudności mogą wiązać się z udokumentowaniem takiego okresu. Czy takie same zasady mogą dotyczyć okresu pobierania zasiłku dla bezrobotnych za granicą.
Okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych wlicza się do stażu, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Do stażu tego nie wlicza się natomiast całego okresu zarejestrowania w urzędzie pracy osoby bezrobotnej. Sprawdź, do których okresów wlicza się czas pobierania zasiłku dla bezrobotnych, a dla których pozostaje on bez znaczenia w przypadku nauczycieli.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Staż pracowniczy ma wpływ na wysokość dodatku stażowego jak i nagrody jubileuszowej – zarówno u nauczycieli jak i pracowników niepedagogicznych. Kluczowe jest więc prawidłowe obliczenie długości tego stażu. Problematyczne jest jednak uwzględnienie zakończonych okresów zatrudnienia – obowiązują tu zróżnicowane reguły. W artykule porządkujemy i porównujemy te zasady – w tabeli.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.